Współpraca - inni informują

Rekomendacja MEN w sprawie koronawirusa

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego materiałami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Czytaj więcej

Konkursy programu ERASMUS+ ogłoszone przez Komisję Europejską

Czytaj więcej

III edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "tradycyjny sad"

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w III edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Tradycyjny Sad". Projekt skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Czytaj więcej

XXVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI LAT 60 I 70

Klub 2012 w Wyszkowie i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza młodzież od lat 14 do udziału w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu polskiej piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70.

Czytaj więcej

KONKURS „POSTAW NA SŁOŃCE

KONKURS „POSTAW NA SŁOŃCE

Fundacja Banku Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w 6 edycji konkursu  „Postaw na Słońce". Konkurs badawczy „Postaw na Słońce" ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk w konkursie położony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy – badawczy i filmowy. Do konkursu badawczego może zgłosić się jeden zespół ze szkoły, składający się z maksymalnie 10 uczniów i nauczyciela. W konkursie filmowym może wziąć udział dowolna liczba maksymalnie 6-osobowych drużyn ze szkoły. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE NA WYKŁADY Z CYKLU AKADEMIA NIEPODLEGŁOŚCI

ZAPROSZENIE NA WYKŁADY Z CYKLU AKADEMIA NIEPODLEGŁOŚCI

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na wykłady z cyklu Akademia Niepodległości dr. Macieja Hubki (Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim) „Od wileńskiej wyprawy po ukraińskie stepy – nietypowi sojusznicy w wojnie polsko-bolszewickiej” 28listopada 2019, godz. 17.00 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim ul. J. Słowackiego 114/118budynek „B”, sala nr 14

Czytaj więcej

AKCJA MEN „SZKOŁA DO HYMNU”

AKCJA MEN „SZKOŁA DO HYMNU”

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu" i zorganizowania w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o godz. 11:11. Aby zgłosić swój udział w akcji, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w SIO (zakładka „Ankieta") na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (zgłoszenia można przesyłać do 7 listopada do godz. 15.00)

Czytaj więcej

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z E-PAPIEROSAMI

Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej opracował materiał na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami, gdyż od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do zapoznania się z tym materiałem na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów.

Czytaj więcej

X EDYCJA PROJEKTU „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

X EDYCJA PROJEKTU „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem". Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Czytaj więcej