CRE w Piotrkowie Tryb. CRE w Piotrkowie Tryb. - Aktualności

Aktualności

„Wszystko postawiłem na Maryję”. Koncert w Piotrkowie Trybunalskim
z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

      W dniu 24 września 2021 roku o godz. 19.00 w Centrum Idei ku Demokracji  w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Wojewody Łódzkiego Pana Tobiasza Bocheńskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera, Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka oraz Starosty Powiatu Piotrkowskiego Pana Piotra Wojtysiaka.
W realizację tego doniosłego wydarzenia  aktywnie włączyło się Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.  
  W pierwszej części Spotkania nastąpiła prezentacja poświęcona Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i jego wpływie na historię Polski, którą przedstawiła Barbara Śpiewak, konsultant CRE WŁ w Piotrkowie Tryb.
W części drugiej odbył  się koncert muzyczny Zespołu Bełchatowskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON który zakończył się o godzinie 21.00 wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego pod kierunkiem Jacka Krężlika, prezesa i kierownika artystycznego  Zespołu.

Koncert "Wszystko postawiłem na Maryję"

Czytaj więcej

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy 20. edycję ustanowionego przez Radę Europy „Europejskiego Dnia Języków”.

Czytaj więcej

Dzień Kropki w Centrum Rozwoju Edukacji

Dzień Kropki w Centrum Rozwoju Edukacji

Dzieci z piotrkowskich przedszkoli odwiedziły Centrum Rozwoju Edukacji w dn. 15.09.2021. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

DZIEŃ KROPKI 15.09.2021

DZIEŃ KROPKI 15.09.2021

Świętuj kreatywność, odwagę i współpracę!

Czytaj więcej

Akcja informacyjno-promocyjna „Hazard – nie daj się wciągnąć”Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2018 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi. Aktualna, trzecia edycja akcji, realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Tegoroczna akacja jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich.

Czytaj więcej

Konkurs – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!

Konkurs – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!,

Czytaj więcej

NARODOWE CZYTANIE 2021

NARODOWE CZYTANIE 2021

W sobotę 4 września odbywa się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest ,,Moralność pani Dulskiej'' Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji pracownicy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie odczytali fragmenty dzieła. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Czytaj więcej

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 1 września 2021 roku rozpoczęło działalność Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W skład Centrum wchodzą:
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim
oraz 
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej

Szczepieniobusy w województwie Łódzkim

Szczepieniobusy w województwie Łódzkim

Od niedzieli, 8 sierpnia w województwie łódzkim będą jeździły cztery szczepieniobusy, uruchomione w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W akcję zaangażował się również samorząd województwa łódzkiego. Dzięki temu stworzona została możliwość dotarcia do wsi i mniejszych miejscowości w regionie.

Czytaj więcej