Aktualności

Wyniki XIX edycji KONKURSU HISTORYCZNEGO „W IMIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY”

Dnia 21 października 2020 roku o godz.11.00 w siedzibach szkół, które zgłosiły uczniów do udziału w XIX. edycji konkursu historycznego „W imię miłości Ojczyzny”
zostały przeprowadzone eliminacje międzyszkolne. W roku 2020 ze względu na zagrożenie epidemiologiczne eliminacje międzyszkolne zostały przeniesione do szkół,
gdzie Komisje powołane przez Dyrektorów w oparciu o jednobrzmiący zestaw zadań przeprowadziły eliminacje. Protokoły wraz z pracami uczniów zostały przesłane
do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. XIX. edycja konkursu została zorganizowana, jak w latach ubiegłych, przez
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Szkołę Podstawową Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim oraz
Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
powiatu piotrkowskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego.

Czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych
„Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”.
Komunikat dla nauczycieli historii szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli uczących w szkołach ponadpodstawowych do zaciekawienia uczniów ogólnopolskim konkursem pn.
”Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”. Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie oraz w notatce Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
Doceniając działania edukacyjne IPN - Oddział w Łodzi oraz ideę Konkursu Zachęcamy Państwa Nauczycieli do rozpropagowania informacji wśród uczniów.

Czytaj więcej

Szkolenie on-line pn. Architektura pod lupą dla najmłodszych - edukacja architektoniczna w pigułceSzanowni Państwo,

miło nam poinformować, iż Łódzki Dom Kultury niebawem organizuje szkolenie on-line dotyczące edukacji architektonicznej w ramach projektu pn.
Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych.

Czytaj więcej

LISTA NAGRODZONYCH UCZESTNIKÓW KONKURSU PLASTYCZEGO <br> ,,JEREMIASZ - PROROK CIERPLIWEGO MIŁOSIERDZIA BOGA”

LISTA NAGRODZONYCH UCZESTNIKÓW KONKURSU PLASTYCZEGO
,,JEREMIASZ - PROROK CIERPLIWEGO MIŁOSIERDZIA BOGA”

W dniu 18.11.2020 r. Komisja w składzie:
Przewodnicząca – Małgorzata Gletkier
Członek – Halina Braun
Członek – Izabela Mazurczyk
dokonała oceny 83 prac nadesłanych na konkurs. Komisja nagrodziła i wyróżniła prace następujących uczniów:

Czytaj więcej

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

24 listopada zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Z rozporzadzenia wynika, że stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami.

Czytaj więcej

propozycje zmian na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

propozycje zmian na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło propozycję zmian na tegorocznych egzaminach. Egzaminy zostaną przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. MEN opracowało propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą przekazuje do publicznej dyskusji.

Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dn. 18 listopada 2020 r.

19 listopada zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2047). Rozporządzenie to określa m.in. zasady wypłacania nauczycielom dodatku 500+.

Czytaj więcej

Techniki nauki- nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Techniki nauki- nowy cykl edukacyjny TVP VOD

"Techniki nauki" – w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD uczniowie mogą się dowiedzieć, jak się efektywnie uczyć, szybciej czytać i więcej oraz na dłużej zapamiętywać.

Czytaj więcej

VI. EDYCJA DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII

VI. EDYCJA DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim przygotowują VI. Dzień Głośnego Czytania Biblii. Celem projektu jest realizowanie podstawowych kierunków polityki oświatowej - wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz upowszechnianie czytelnictwa i pogłębianie znajomości biblijnych tekstów.

  • Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, 
  • Tobiasz Bocheński  Wojewoda Łódzki,
  • Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego,
  • Waldemar Flajszer Łódzki Kurator Oświaty
  • Krzysztof Chojniak Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Czytaj więcej