CRE w Piotrkowie Tryb. CRE w Piotrkowie Tryb. - Aktualności

Aktualności

XXV Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalny

XXV Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalny dla uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej województwa łódzkiego w roku szkolnym 2021/2022.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29 września 2021

29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania konsultantka z naszego Ośrodka została zaproszona do Przedszkola Samorządowego nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas spotkania głośno czytano m. in. „Na straganie” Jana Brzechwy, a dzieci odebrały ten tekst bardzo emocjonalnie – było dużo zabawy, śmiechu, ale rządziły książki i... warzywa. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego spotkania.

Warto i trzeba czytać dzieciom!

Czytaj więcej

„Wszystko postawiłem na Maryję”. Koncert w Piotrkowie Trybunalskim
z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

      W dniu 24 września 2021 roku o godz. 19.00 w Centrum Idei ku Demokracji  w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Wojewody Łódzkiego Pana Tobiasza Bocheńskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera, Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka oraz Starosty Powiatu Piotrkowskiego Pana Piotra Wojtysiaka.
W realizację tego doniosłego wydarzenia  aktywnie włączyło się Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.  
  W pierwszej części Spotkania nastąpiła prezentacja poświęcona Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i jego wpływie na historię Polski, którą przedstawiła Barbara Śpiewak, konsultant CRE WŁ w Piotrkowie Tryb.
W części drugiej odbył  się koncert muzyczny Zespołu Bełchatowskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON który zakończył się o godzinie 21.00 wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego pod kierunkiem Jacka Krężlika, prezesa i kierownika artystycznego  Zespołu.

Koncert "Wszystko postawiłem na Maryję"

Czytaj więcej

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy 20. edycję ustanowionego przez Radę Europy „Europejskiego Dnia Języków”.

Czytaj więcej

Dzień Kropki w Centrum Rozwoju Edukacji

Dzień Kropki w Centrum Rozwoju Edukacji

Dzieci z piotrkowskich przedszkoli odwiedziły Centrum Rozwoju Edukacji w dn. 15.09.2021. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

DZIEŃ KROPKI 15.09.2021

DZIEŃ KROPKI 15.09.2021

Świętuj kreatywność, odwagę i współpracę!

Czytaj więcej

Akcja informacyjno-promocyjna „Hazard – nie daj się wciągnąć”Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2018 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi. Aktualna, trzecia edycja akcji, realizowana jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Tegoroczna akacja jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich.

Czytaj więcej

Konkurs – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!

Konkurs – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – ŁÓDZKIE NAKRĘCA SIĘ!,

Czytaj więcej

NARODOWE CZYTANIE 2021

NARODOWE CZYTANIE 2021

W sobotę 4 września odbywa się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest ,,Moralność pani Dulskiej'' Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji pracownicy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie odczytali fragmenty dzieła. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Czytaj więcej