Aktualności

Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki

Zachęcamy do zapoznania się z dwoma rozporządzeniami MEN – rozporządzeniem z dn. 22 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U. poz. 153) oraz rozporządzeniem z dn. 21 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz . 150).

Czytaj więcej

Gra planszowa: Podróże św. Jana Pawła II

Gra planszowa: Podróże św. Jana Pawła II

W ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II pod koniec listopada odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim warsztaty dla nauczycieli „Planszówki z Janem Pawłem II”, w efekcie których powstała gra planszowa „Podróże św. Jana Pawła II”. Gra ta jest dziełem wyjątkowym – nie została stworzona przez profesjonalistów, ale wyrosła z pasji i zaangażowania. Uczestnicy warsztatów i prowadzący stworzyli bazę pytań, opracowali zasady gry, zaprojektowali etykietę na pudełko oraz planszę i karty do gry. Nad projektem nie pracowali profesjonalni graficy czy projektanci gier, więc gra nie jest dziełem idealnym, ale na pewno można ją wykorzystać w celach edukacyjnych i stanowi doskonałe narzędzie do propagowania wiedzy o św. Janie Pawle II. Bardzo dziękujemy, wszystkim, którzy przyczynili się do powstania gry – nauczycielom oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego za wsparcie i pomoc w realizacji tego zadania.

Czytaj więcej

Nowy numer Forum Nauczycielskiego

Szanowni Państwo,
przekazujemy Państwu kolejny, 94 numer Forum Nauczycielskiego. Znajdą w nim Państwo wiele ciekawych treści poświęconych m.in. pracy terapeuty pedagogicznego,
nauczaniu zdalnemu, czy omówieniu przedsięwzięć realizowanych przez Ośrodek ze znacznym Państwa udziałem.

Czytaj więcej

Podsumowanie akcji Nauczyciele dla Jana Pawła II

Podsumowanie akcji Nauczyciele dla Jana Pawła II

W ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim zrealizował wiele inicjatyw, których celem było propagowanie wiedzy o tym wielkim Polaku, papieżu i świętym. Oczywiście nie udałoby się nam zrealizować zaplanowanych działań, gdyby nie pomoc Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, który wsparł nasze inicjatywy i dzięki współpracy z nauczycielami, którzy wzięli udział w warsztatach, konferencjach, konkursach czy akcjach. Jedną z ciekawszych inicjatyw zrealizowanych przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim była akcja „Nauczyciele dla Jana Pawła II”, której celem było stworzenie kolażu poświęconego polskiemu papieżowi. Kolaż powstał z minatur zdjęć nadesłanych przez nauczycieli z naszego województwa. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za udział w tej akcji i prezentujemy efekt końcowy.

Czytaj więcej

Komunikat w sprawie terminu I etapu Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w związku ze zmianą terminu ferii zimowych, I etap (szkolny) Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno - Regionalnego został przesunięty na dzień 19.01.2021 r. na godzinę 11.00.

Czytaj więcej

Konferencja prasowa dotycząca planowanej reorganizacji bibliotek pedagogicznych

Dzisiaj odbył się briefing prasowy Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Zbigniewa Ziemby dotyczący planowanej reorganizacji bibliotek pedagogicznych.

Czytaj więcej

Do uczestników konkursu fotograficznego „Spacerem po Piotrkowie”

Do uczestników konkursu fotograficznego „Spacerem po Piotrkowie”

Szanowni Państwo, dziękując za udział w konkursie fotograficznym „Spacerem po Piotrkowie”, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim - Pani Iwona Buchalska, serdecznie zaprasza do odbioru publikacji „Spacerem po Piotrkowie – przewodnik historyczny”.

Czytaj więcej

Łódzki Dom Kultury zakończył działania w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszychW rezultacie tych działań powstały:
- publikacje (przewodniki po lokalnej architekturze oraz scenariusze warsztatów z zakresu edukacji architektonicznej dla klas I-III oraz IV-VI) - dostępne do bezpłatnego pobrania tutaj: link
- filmy edukacyjne - do obejrzenia na kanale YouTube: link
- nagranie ze szkolenia pn. Architektura pod lupą dla najmłodszych - edukacja architektoniczna w pigułce - do obejrzenia na kanale YouTube: link

Czytaj więcej

Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalny

Informujemy, że w związku z sytuacją pandemiczną został przesunięty ostateczny termin zgłaszania szkół do Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego. Szkoły, które zgłosiły szkołę w zeszłym roku szkolnym, a chciałyby uczestniczyć w tegorocznej edycji powinny niezwłocznie potwierdzić uczestnictwo również w tym roku.

Czytaj więcej