Aktualności

Poradnik dotyczący edukacji zdalnej w klasach I-III

Poradnik dotyczący edukacji zdalnej w klasach I-III

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość.

Czytaj więcej

„NAUCZYCIELE DLA JANA PAWŁA II”

„NAUCZYCIELE DLA JANA PAWŁA II”

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim włączył się w obchody Roku Św. Jana Pawła II inicjując wiele działań, których celem było oddanie hołdu temu niezwykłemu człowiekowi, wielkiemu Polakowi, papieżowi. Zapraszamy wszystkich nauczycieli z województwa łódzkiego do włączenia się do kolejnej akcji organizowanej przez Ośrodek: „NAUCZYCIELE DLA JANA PAWŁA II".

Czytaj więcej

„Katyń przestroga Europy!”

Dyrekcja WODN w Piotrkowie Trybunalskim poleca nauczycielom i uczniom różnych poziomów edukacyjnych zwiedzenie wystawy w Muzeum w Polichnie poświęconej Zbrodni Katyńskiej – „Katyń przestroga Europy”. WODN od 20 lat nieprzerwanie popularyzuje wśród uczniów i nauczycieli patriotyczną inicjatywą poszerzania wiedzy na temat tej okrutnej zbrodni organizując konkurs „W imię miłości Ojczyzny” we współpracy z Muzeum Katyńskim, Szkołą Podstawową nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim i Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska – obecnie trwa finał XIX edycji międzyszkolnego konkursu „ W imię miłości Ojczyzny”.

Czytaj więcej

Programy edukacyjne: Projekt z ZUS i Lekcje z ZUS

Programy edukacyjne: Projekt z ZUS i Lekcje z ZUS

Zachęcamy do udziału w programach edukacyjnych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, I Oddział w Łodzi: „Projekt z ZUS” oraz „Lekcje z ZUS”. „Projekt z ZUS” jest adresowany uczniów szkół podstawowych i polega

Czytaj więcej

Zmiana terminu szkolenia

Uprzejmie informujemy, że szkolenie "Dokumentowanie awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego" zostało przełożone na inny termin. O nowym terminie poinformujemy. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Czytaj więcej

Konkurs historyczny w imię miłości ojczyzny eliminacje międzyszkolne

Szanowni Państwo Nauczyciele – przygotowujący uczniów do eliminacji międzyszkolnych XIX edycji konkursu „W imię miłości Ojczyzny” – uprzejmie informuję, że eliminacje międzyszkolne ze względu na zagrożenie Covid-19 zostaną przeprowadzone w Państwa szkołach w dniu 21.10.2020r. o godz. 11.00.

Czytaj więcej

Serwis gov.pl/zdalnelekcje

Serwis gov.pl/zdalnelekcje

Od dzisiaj szkoły ponadpodstawowe z czerwonej strefy realizują zdalne nauczanie. Zachęcamy nauczycieli do korzystania z zasobów serwisu gov.pl/zdalnelekcje,

Czytaj więcej

Zdalne i hybrydowe nauczanie w szkołach ponadpodstawowych

Zdalne i hybrydowe nauczanie w szkołach ponadpodstawowych

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną będą mieli lekcje na odległość. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą, będą uczyli się w trybie mieszanym (hybrydowym).

Czytaj więcej

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Zachęcamy do włączenia się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Już od wielu lat październik jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą biblioteki szkolne. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek szkolnych w procesie edukacji,  rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów i  promocja oddziaływań  kulturalnych bibliotek szkolnych. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Z książką Ci do twarzy". W ramach obchodów tego wydarzenia Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza

Czytaj więcej