Aktualności

Aplikacja ProteGO Safe

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGO Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Czytaj więcej

Nowe rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020

Wczoraj 13.08.2020r.,zostały opublikowane nowe rozporządzenia MEN: - z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. poz. 1386), - z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389).

Czytaj więcej

Organizacja pracy szkół i placówek w roku szkolnym 2020/2021
w czasie pandemii

Ministerstwo Edukacji Narodowej wzpólnie z GIS I MZ przygotowało wytyczne dla szkół i placówek. Będą one obowiązywały od 01.09.2020r. , dyrektorzy szkół mogą na ich podstawie przygotowywać wewnętrze regulaminy, procedury funkcjonowania szkół i placówek w czasie pandemii.

Czytaj więcej

Konferencja MEN dotycząca organizacji roku szkolnego 2020/21<br> - bezpieczny powrót  do szkół  od  1 września  2020r.

Konferencja MEN dotycząca organizacji roku szkolnego 2020/21
- bezpieczny powrót do szkół od 1 września 2020r.

Podczas konferencji która odbyła się 5 sierpnia 2020 Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski przedstawił działania MEN podejmowane
w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021

Czytaj więcej

100-lecie Bitwy Warszawskiej

100-lecie Bitwy Warszawskiej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z instytucjami z całej Polski przygotowało kilkadziesiąt wydarzeń upamiętniających zwycięską Bitwę Warszawską. Kilkadziesiąt wydarzeń w całej Polsce : koncerty, premiery filmów, konkursy jaki i wystawy także w przestrzeni wirtualnej, widowisko multimedialne pod hasłem „1920. Wdzięczni Bohaterom” ponadto otwarcie długo wyczekiwanego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Czytaj więcej

 Język łaciński i kultura antyczna uzupełnienie podstawy programowej przedmiotu

Język łaciński i kultura antyczna uzupełnienie podstawy programowej przedmiotu

Ministerstwo Edukacji Narodowej dodało w podstawie programowej w zakresie podstawowym przedmiot język łaciński i kultura antyczna.

Czytaj więcej

III Kongres Rozwoju Systemu Edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza 2 października na III Kongres Rozwoju Systemu Edukacji. W tym roku wydarzenie odbędzie się online.

Czytaj więcej

Rządowy program pomocy uczniom z niepełnosprawnością

Rządowy program pomocy uczniom z niepełnosprawnością

W roku szkolnym 2020/2021 ponad 45 tys. uczniów z niepełnosprawnością będzie mogło skorzystać z dofinansowania na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w ramach realizacji „Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022”.

Czytaj więcej

Jednolity tekst rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym 1 lipca obwieszczeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. poz. 1166).

Czytaj więcej