CRE w Piotrkowie Tryb. CRE w Piotrkowie Tryb. - Aktualności

Aktualności

Wakacje

Wakacje

Życzymy, aby dni wakacji wypełnione były niezapomnianymi wrażeniami, odkryciami ciekawych miejsc
i spotkaniami z niezwykłymi ludźmi.
Nowa oferta edukacyjna wkrótce!

Czytaj więcej

XIX  EKOLOGICZNA SESJA POPULARNONAUKOWA

XIX  EKOLOGICZNA SESJA POPULARNONAUKOWA

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim,  podejmuje wiele działań i inicjatyw, których celem jest pomoc nauczycielom w rozwijaniu pasji, talentów, zdolności i kreatywności uczniów. Jednym z takich działań jest organizowana już od kilkunastu lat ekologiczna sesja popularnonaukowa adresowana do uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz siódmoklasistów i ósmoklasistów ze szkół podstawowych.

Czytaj więcej

Z nożyczkami w Krainie Matematyki

Z nożyczkami w Krainie Matematyki

W miesiącu czerwcu p. Anna Maliszewska przygotowała i przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia nt: " Z nożyczkami w Krainie Matematyki" dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas tych zajęć zaprezentowano sposoby kształtowania pojęć matematycznych i matematyzacji w sytuacjach praktycznych oraz materiały doskonalące myślenie i zapamiętywanie oraz poszerzanie zdolności manualnych.

Czytaj więcej

Konkurs

Konkurs

Gala finałowa w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Konkurs "Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". W Teatrze Miejskim w Sieradzu miała miejsce gala finałowa konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Ojczyzny”. W trwającym kilka miesięcy konkursie brała udział młodzież szkolna z całego województwa łódzkiego. Rywalizowano nie tylko w kategoriach wiekowych, ale także tematycznych, takich jak komis, prezentacja multimedialna czy film. Nagrody najlepszym wręczała Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty .

Czytaj więcej

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 2, przygotowało dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta warsztaty "Laboratorium Zmysłów oraz doświadczenia sportowo-muzyczne".

Czytaj więcej

XIX SESJA POPULARNONAUKOWA „SEGREGUJESZ – LEPIEJ ŻYJESZ!”

XIX SESJA POPULARNONAUKOWA „SEGREGUJESZ – LEPIEJ ŻYJESZ!”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych i uczniów ze szkół ponadpodstawowych do udziału w XIX. sesji popularnonaukowej „Segregujesz – lepiej żyjesz!”. Organizatorem sesji jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej

Uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród dla uczestników XXV Konkursu Ekologiczno – Regionalnego

Uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród dla uczestników XXV Konkursu Ekologiczno – Regionalnego

Uprzejmie informujemy, że uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród dla uczestników XXV. Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego dla uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej województwa łódzkiego w roku szkolnym 2021/2022, odbędzie się 6 czerwca 2022 r. o godz. 9.30, w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Wojska Polskiego 2.

Czytaj więcej

Nauczanie zdalne języków obcych uczniów na etapie wczesnoszkolnym (klasy I-III szkoły podstawowej)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na szkolenie w formule blended learning pt. "Nauczanie zdalne języków obcych uczniów na etapie wczesnoszkolnym (klasy I-III szkoły podstawowej", dedykowane  pracownikom placówek doskonalenia nauczycieli zainteresowanym doskonaleniem warsztatu pracy nauczycieli języków obcych oraz rozwijaniem kompetencji nauczycieli w zakresie prowadzenia zdalnego nauczania języków obcych uczniów na etapie wczesnoszkolnym (klasy I-III szkoły podstawowej) oraz nauczycielom języków obcych zainteresowanym doskonaleniem swojego warsztatu pracy i pracującym z uczniami w klasach I-III.
 

Czytaj więcej

Plenerowy Dzień Ziemi 2022

Plenerowy Dzień Ziemi 2022

W środę 25 maja 2022r. odbyło się seminarium pn. "Terenowy Dzień Ziemi". Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie z ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorkami tego terenowego szkolenia były panie: Anna Maliszewska i Anetta Grudzień.

Czytaj więcej