CRE w Piotrkowie Tryb. CRE w Piotrkowie Tryb. - Aktualności

Aktualności

Ciekawe, niekosztowne techniki papierowe quilling i iris folding

Ciekawe, niekosztowne techniki papierowe quilling i iris folding

Serdecznie zapraszamy plastyków oraz nauczycieli przedszkoli oraz młodszych klas szkolnych na warsztaty tworzenia z papieru. Na spotkaniu przedstawimy propozycje prac świątecznych oraz inspirowanych zimą w technice iris folding.

Czytaj więcej

Gambit Królowej  - rozgrywki szachowe - 3.12.2022

Gambit Królowej - rozgrywki szachowe - 3.12.2022

Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pn. „Gambit Królowej”, które odbędzie się w dniu 3 grudnia 2022 roku w naszej siedzibie (Piotrków Tryb., ul. Wojska Polskiego 2) o godzinie 10 00.

Czytaj więcej

Bezpłatna konferencja:  Warunki i realizacja podstawy programowej z Historii i teraźniejszości- 29.11.2022

Bezpłatna konferencja: Warunki i realizacja podstawy programowej z Historii i teraźniejszości- 29.11.2022

Zapraszamy nauczycieli przedmiotu Historia i teraźniejszość na konferencję metodyczną, która odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 16:30, w wygodnej dla Państwa formie online. Konferencję "Warunki i realizacja podstawy programowej z Historii i teraźniejszości" poprowadzi Sebastian Wojtaś, doradca metodyczny z historii.

Czytaj więcej

Bezpłatna prelekcja: Lata dwudzieste, lata trzydzieste-24.11.2022

Bezpłatna prelekcja: Lata dwudzieste, lata trzydzieste-24.11.2022

Serdecznie zapraszamy 24 listopada o godzinie 15.30 na bezpłatną prelekcję "Lata dwudzieste, lata trzydzieste", którą poprowadzi archeolożka, pani Ewa Kurylak. Spotkanie jest organizowane w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na Plus" na rok 2022. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej

Fundacja Banku Ochrony Środowiska - projekty edukacyjne i konkursy

Fundacja Banku Ochrony Środowiska - projekty edukacyjne i konkursy

W imieniu Fundacji Banku Ochrony Środowiska zapraszamy do udziału w projektach edukacyjnych i konkursach kierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną nt.:

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną nt.: "Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych na lekcji wychowania fizycznego - dostosowanie wymagań".

Serdecznie zapraszamy na konferencję metodyczną nt.: "Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych na lekcji wychowania fizycznego  - dostosowanie wymagań". Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają informacje dotyczące obowiązujących aktów prawnych w zakresie dostosowań wymagań dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dostosowań wymagań z wychowania fizycznego w zależności od występującej dysfunkcji lub schorzenia, poszerzą wiedzę w zakresie pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zdobędą umiejętności dostosowywania wymagań do poszczególnych dysfunkcji i schorzeń.

Czytaj więcej

Forum Nauczycielskie zaprasza do współpracy

Forum Nauczycielskie zaprasza do współpracy

Kolegium Redakcyjne "Forum Nauczycielskiego" zaprasza serdecznie: nauczycieli szkolnych i akademickich, pedagogów, wychowawców, dyrektorów szkół i placówek oraz wszystkich zajmujących się oświatą i nauczaniem do współpracy z pismem i publikowania własnych treści.

Czytaj więcej

Lekcje biblioteczne z zakresu bezpieczeństwa - Zimowe zabawy- radosne i bezpieczne

Lekcje biblioteczne z zakresu bezpieczeństwa - Zimowe zabawy- radosne i bezpieczne

Biblioteka Centrum zaprasza nauczycieli przedszkoli wraz ze zorganizowanymi grupami do zapisu na lekcje biblioteczne z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Celem zajęć będzie uświadamianie uczestnikom zagrożeń charakterystycznych dla sezonu zimowego, zasad bezpiecznego wypoczynku na świeżym powietrzu i prawidłowych relacji z innymi uczestnikami zimowych zabaw.

Czytaj więcej

Warsztaty

Warsztaty "Elektroniczne książeczki nie tylko dla humanistów" 16.11.2022

Serdecznie zapraszamy 16 listopada 2022 r. o godz. 16.00 na warsztaty "Elektroniczne książeczki nie tylko dla humanistów". Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane narzędzia online niezwykle angażujące uczniów i ułatwiające tworzenie elektronicznych książeczek (Book Creator, Story Jumper, Issuu). W ramach dzielenia się dobrymi praktykami będą udostępnione gotowe szablony książeczek wspierające rozwój uczniowskich kompetencji.

Czytaj więcej