Aktualności

Nowe rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020

Wczoraj 13.08.2020r.,zostały opublikowane nowe rozporządzenia MEN: - z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. poz. 1386), - z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389).

Czytaj więcej

Organizacja pracy szkół i placówek w roku szkolnym 2020/2021
w czasie pandemii.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wzpólnie z GIS I MZ przygotowało wytyczne dla szkół i placówek. Będą one obowiązywały od 01.09.2020r. , dyrektorzy szkół mogą na ich podstawie przygotowywać wewnętrze regulaminy, procedury funkcjonowania szkół i placówek w czasie pandemii.

Czytaj więcej

Spotkanie przedsiębiorców

W dniu 11 sierpnia 2020 r., w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami pn. „Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”, organizowane przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Czytaj więcej

Konferencja MEN dotycząca organizacji roku szkolnego 2020/21<br> - bezpieczny powrót  do szkół  od  1 września  2020r.

Konferencja MEN dotycząca organizacji roku szkolnego 2020/21
- bezpieczny powrót do szkół od 1 września 2020r.

Podczas konferencji która odbyła się 5 sierpnia 2020 Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski przedstawił działania MEN podejmowane
w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021

Czytaj więcej

„Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”<br> –  sierpniowe spotkania informacyjne

„Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”
– sierpniowe spotkania informacyjne

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z partnerami: Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i Wojewódzkim Urzędem Pracy
w Łodzi zaprasza na cykl spotkań od 4 do 26 sierpnia 2020 na terenie województwa łódzkiego pt.: „Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”

Czytaj więcej

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- badania do analizy SWOT

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- badania do analizy SWOT

"Łódzki Dom Kultury i Fundacja Obserwatorium zapraszają serdecznie do wypełnienia ankiety dotyczącej działalności EDUKATORÓW I ANIMATORÓW kultury w województwie łódzkim w czasach epidemii. Badanie jest realizowane w ramach Analizy SWOT Edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych - perspektywa wojewódzka, na potrzeby programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Czytaj więcej

Wybuchu Powstania Warszawskiego - obchody 76. rocznicy

W przeddzień 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego kierownictwo MEN wraz z przedstawicielami Muzeum Niepodległości oraz Mauzoleum Walk i Męczeństwa oraz Przewodniczącą Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej złożyli kwiaty pod tablicą pamięci znajdującą się na ścianie budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty

Wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. będą ogłoszone dnia 31 lipca 2020r. Wszystkim uczniom szkoły podstawowej będzie przekazane zaświadczenie o wynikach egzaminu. O formie przekazania zaświadczenia zadecyduje dyrektor szkoły, którą dany absolwent ukończył.

Czytaj więcej

Letnia akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego<br> – „Wakacje w muzeum”

Letnia akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– „Wakacje w muzeum”

Dla zainteresowanych wypoczynkiem łączącym edukację z rozrywką polecamy zapoznanie się z propozycją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wakacje w muzeum”. Akcja ta daje możliwość poznania Polski obejmując mapę z wieloma zabytkami, wystawami oraz innymi atrakcjami które warto zobaczyć.

Czytaj więcej