Start
wtorek, 28 kwiecień 2015
Advertisement
OFERTA MAJ
Napisał Administrator   
Zapraszamy na formy doskonalenia realizowane w maju 2015 r.

Czytaj całość...
Konferencja ogólnopolska "TU JEST KINO!" - edukacja filmowa a kina lokalne
Napisał Administrator   
W dniach 14-15 maja na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona edukacji filmowej i kinom lokalnym. Do Łodzi przyjadą edukatorzy i animatorzy kultury filmowej, właściciele kin lokalnych i studyjnych z całego kraju. Konferencja odbywa się w ramach projektu „TU JEST KINO!” realizowanego przez Województwo Łódzkie. Partnerami są Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (Filmoteka Narodowa), Uniwersytet Łódzki, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.
Czytaj całość...
Forum Naukowe "Kultura i zawody przyszłości: humanistyka jako téchne"
Napisał Administrator   
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o Forum Naukowym „Kultura i zawody przyszłości: humanistyka jako téchne”, które odbędzie się w dniach 4-5 maja br. w Łodzi. Forum organizowane jest w ramach projektu „Łódzkie intelektualne – II edycja”.

grafika_Forum.jpg

IV WIOSENNA AKADEMIA SZTUKI DLA TWÓRCZYCH NAUCZYCIELI
Napisał Administrator   

IV Wiosenna Akademia Sztuki jest adresowana do uzdolnionych artystycznie nauczycieli, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami  z innymi. 

W ramach zajęć przewidujemy:
warsztaty twórcze z wykorzystaniem technik plastycznych - nr formy 42, 43
zajęcia fotograficzne – nr formy 123, 146
plener malarski – nr formy 62, 63
konkurs piosenki ekologiczno-przyrodniczej EKOCANTO -  nr formy 74
prezentacje twórczości

Zapisy na IV Wiosenną Akademię Sztuki trwają do 31 marca 2015 r. i przyjmowane są pod adresem e-mail:  
Bieżące informacje dotyczące organizacji proponowanych zajęć będą zamieszczane na stronie WODN www.wodn.piotrkow.pl

Konkurs plastyczny "W PRZYJAŹNI Z PRZYRODĄ. Parki krajobrazowe Ziemi Łódzkiej"
Napisał Administrator   
Screen Shot 04-15-15 at 08.44 AM_1.JPG

Uprzejmie informujemy, że Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalski jest współorganizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego „W PRZYJAŹNI Z PRZYRODĄ. Parki krajobrazowe Ziemi Łódzkiej”. Konkurs organizowany jest po raz ósmy. Celem konkursu jest poznanie Parków Krajobrazowych Ziemi Łódzkiej oraz  prezentacja prac uczniów uzdolnionych plastycznie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 maja 2015 o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Patronat nad konkursem objęli Łódzki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

OFERTA KWIECIEŃ
Napisał Administrator   
Zapraszamy na formy doskonalenia realizowane w kwietniu 2015 r.

Czytaj całość...
Konkurs historyczny dla uczniów gimnazjów
Napisał Administrator   
Konkurs historyczny dla uczniów gimnazjów upamiętniający ZBRODNIĘ KATYŃSKĄ

„W imię miłości Ojczyzny”

Gimnazjum nr 4 im. Władysława Jagiełły w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej zapraszają uczniów gimnazjów z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego, powiatu piotrkowskiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego, radomskiego i bełchatowskiego do udziału w konkursie historycznym „W imię miłości Ojczyzny”, upamiętniającym martyrologię jeńców polskich na terenie ZSRR w 1940 roku.

Etap międzyszkolny konkursu odbędzie się 7 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 11.00. Uroczystość podsumowująca XIV. Edycję, połączona z obchodami 75 rocznicy zbrodni, odbędzie się 15 maja  2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
                                                                         

Wdrażanie przepisów dotyczących bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych
Napisał Administrator   
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (http://www.naszelementarz.men.gov.pl) znajduje się aplikacja pt. „Nasz Elementarz", w której obok informacji na temat nowego podręcznika dla uczniów klas pierwszych, prezentowane są treści dotyczące zmian w systemie oświaty związanych z wdrażaniem przepisów dotyczących bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych. Można tam także znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat „Naszego Elementarza" oraz programów nauczania, podręczników i materiałów edukacyjnych.

Szczególnej uwadze polecamy materiał informacyjny dla dyrektorów szkół, nauczycieli i organów prowadzących w którym zawarto następujące informacje:Bezpłatny dostęp do podręczników dla uczniów gimnazjów
Napisał Administrator   
W związku ze zmianami dotyczącymi zapewnienia uczniom gimnazjów bezpłatnego dostępu do podręczników i innych materiałów edukacyjnych począwszy od roku szkolnego 2015/2016, zamieszczamy prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Oferta edukacyjna na rok szkolny 2014/2015
Napisał Administrator   

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/15

Nowy system kompleksowego wspomagania pracy szkoły/placówki oświatowej
Napisał Administrator   

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza Państwa Dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz Państwa Nauczycieli z terenu powiatów: tomaszowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, piotrkowskiego i województwa do korzystania z nowego modelu kompleksowego wsparcia pracy szkoły/placówki oświatowej.

Czytaj całość...
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015
Napisał Administrator   
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem:


zostały zamieszczone „Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015."
Wpłaty gotówkowe bez prowizji
Napisał Administrator   
Szanowni Państwo!

Informujemy, że wpłat gotówkowych za formy doskonalenia można dokonać bez prowizji w oddziałach Banku PEKAO SA na konto Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.

Numer konta
58 1240 3116 1111 0000 3503 5763

Jednocześnie informujemy, że nie ma już możliwości dokonywania wpłat w kasie WODN.

UM1.jpg UM1.jpg UM1.jpg MEN.jpg KO.jpg CKE.jpg OKE.jpg ORE.jpg BPP.jpg